Історія кафедри

Не знаючи історії, неможливо зрозуміти
справжній сенс сьогодення і цілі майбутнього.
Максим Горький

Історія кафедри технологій фармацевтичних препаратів на перший погляд не може бути насиченою багатьма фактами та подіями. І це пов’язано із тим, що свою нинішню назву кафедра отримала лише у червні 2019, згідно із Наказу ректора Національного фармацевтичного університету проф. Алли Котвіцької №300 від 27 червня 2019 року «Про реорганізацію кафедр».

Згідно даного Наказу було проведена реорганізація, шляхом злиття кафедри промислової фармації та кафедри процесів та апаратів хiмiко-фармацевтичних виробництв. На базі саме цих вказаних підрозділів і з’явилася кафедра технологій фармацевтичних препаратів. До часу проведення конкурсу завідувачем кафедри стала д.фарм.н., проф. Сагайдак-Нікітюк Ріта Василівна.

Вже з нового навчального 2019 року саме Ріта Василівна очолила об’єднану кафедру і зайнялася налагодженням навчального процесу в умовах, коли кафедра почала викладати дисципліни як інженерного так і технологічного профілю для майже усіх спеціальностей, що навчаються в стінах Національного фармацевтичного університету.

З березня 2020 року, після проведення конкурсу на заміщення вакантних посад, завідувачем кафедри Технологій фармацевтичних препаратів було обрано д.фарм.н., доц. Кухтенко Олександра Сергійовича. Він очолив кафедру під час боротьби всього світу із коронавірусом та разом із колективом організовував безперервний навчальний процес для студентів, що навчаються за дисциплінами кафедри.

Але це не вся історія. Історія кафедри Технологій фармацевтичних препаратів нерозривно пов’язана із історією кафедри промислової фармації і процесiв та апаратiв хiмiко-фармацевтичних виробництв. Бо викладачі, традиції, підходи до навчального та наукового процесу, які роками удосконалювалися на цих кафедрах і стали запорукою розвитку наших студентів, що вже багато років навчаються за інженерними та технологічними напрямками.

Тому, схиляючись перед надбанням кафедр, що стали «батьками» кафедри Технологій фармацевтичних препаратів, декілька фактів з їх історії:

Історія кафедри промислової фармації

Історія кафедри процесів та апаратів хiмiко-фармацевтичних виробництв

Print Friendly, PDF & Email