Вельма Володимир Іванович

Вельма Володимир Іванович

Вельма Володимир Іванович     Вельма Володимир Іванович     Вельма Володимир Іванович

 

ВЕЛЬМА Володимир Іванович (29.07.1947, смт. Великий Бурлук Харківської області), кандидат технічних наук, доцент кафедри “Технологій фармацевтичних препаратів”.

Закінчив факультет хімічного машинобудування Харківського політехнічного інституту за спеціальністю “Автоматизація та комплексна механізація хіміко- технологічних процесів” у 1977 році.

Працював інженером, завідувачем сектора у Державному науково- дослідному і проектному інституті основної хімії (1972–1992). З 1992 до 1995 рік – заступником директора Харківського хіміко-механічного технікуму. З 1995 до 1998 року — старший викладач кафедри процесів та апаратів хіміко- фармацевтичних виробництв. З 1999 року до теперішнього часу – доцент цієї ж кафедри. З 1996 до 2008 рік працював деканом факультету по роботі з іноземними студентами НФаУ. У 2002 році став переможцем конкурсу “Вища школа Харківщини — кращі імена” за номінацією “Декан” і був нагороджений Дипломом та спеціальним призом.

Навчально-методична робота. Викладає курси “Автоматизація хіміко- фармацевтичних процесів”, “Контроль та керування біотехнологічним виробництвом”, “Цивільний захист”. Співавтор 1 підручника та 5 навчальних посібників. Підручник “Основи вимірювань і автоматизації технологічних процесів” був названий кращим підручником НТУ “ХПІ” за 2010 рік.

Напрями наукових досліджень стосуються автоматизації хіміко-технологічних процесів виробництв основної хімії, математичного та програмного забезпечення прогнозування надзвичайних ситуацій на хімічно небезпечних об´єктах. У 1991 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за темою “Питання розробки математичного та програмного забезпечення автоматизованих систем управління ліквідацією наслідків аварії”. Автор більш ніж 50 наукових праць.

Print Friendly, PDF & Email