Кухтенко Олександр Сергійович

Кухтенко Олександр Сергійович

Кухтенко Олександр Сергійович Кухтенко Олександр СергійовичКухтенко Олександр Сергійович  Кухтенко Олександр Сергійович

 

Завідувач кафедри технологій фармацевтичних препаратів, професор, доктор фармацевтичних наук.

Освіта: у 2003 році з відзнакою закінчив Національний фармацевтичний університет за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів». Кваліфікація – інженер-технолог;

в 2016 р отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», кваліфікація – викладач університетів та вищих навчальних закладів.

Наукові звання та ступені: У 2007 р після закінчення аспірантури був присуджений учений ступінь кандидата фармацевтичних наук (Ph.D.), а в 2010р. звання доцента кафедри промислової фармації НФаУ; у 2019 році захистивши докторську дисертацію за темою «Методологічні, технологічні, біофармацевтичні аспекти розробки складних екстрактів та лікарських засобів на їх основі» отримав учену ступінь доктора фармацевтичних наук.

Трудова діяльність: Працює в Національному фармацевтичному університеті з 2003 року. Спочатку старший лаборант, а потім аспірант і за сумісництвом асистент кафедри заводської технології ліків і промислової фармації. Працював заступником відповідального секретаря приймальної комісії з 2007 по 2009р. З 2009 р по 2015 р заступник декана фармацевтичного факультету. З червня 2015 року по квітень 2019 р. – проректор з науково-педагогічної (виховної) роботи. Помічник ректора з квітня 2019 р., а з березня 2020 р. і по теперішній час завідувач кафедри технологій фармацевтичних препаратів.

Є автором понад 180 наукових робіт, в тому числі 10 патентів України та національних підручників. За своєю науково-педагогічною діяльністю брав участь у науково-практичних заходах в Казахському Національному медичному університеті імені С.Д. Асфендіярова (Казахстан), в Ташкентському фармацевтичному інституті (Узбекистан), Таджицькому державному медичному університеті імені Абуалі ібн Сіно (Таджикистан), Білоруському державному медичному університеті (Білорусь), Люблінському медичному університеті (Польща).

Під керівництвом Кухтенка О.С. було захищено кандидатську дисертацію громадянина Казахстану Короткова В.А. «Розробка складу та технології супозиторіїв з екстрактом маклюри помаранчевої».

На сьогодні є керівником ряду дипломних і магістерських робіт, кандидатської дисертації.

Відзнаки. Наукова і організаційна робота в стінах НФаУ була відзначена Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України (2013), Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації (2010 р. та 2019 р.) іменною стипендією Харківської облдержадміністрації в області науки ім. М.А. Валяшко (у 2008 р), Почесними грамотами Національного фармацевтичного університету.

Print Friendly, PDF & Email