Завідувач кафедри технологій фармацевтичних препаратів, професор, доктор фармацевтичних наук.
Освіта: у 2003 році з відзнакою закінчив Національний фармацевтичний університет за спеціальністю «Технологія фармацевтичних препаратів». Кваліфікація – інженер-технолог;
в 2016 р отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка вищої школи», кваліфікація – викладач університетів та вищих навчальних закладів.
Наукові звання та ступені: У 2007 р після закінчення аспірантури було присуджено учений ступінь кандидата фармацевтичних наук (Ph.D.), а в 2010 р. звання доцента кафедри промислової фармації НФаУ; у 2019 році захистивши докторську дисертацію за темою «Методологічні, технологічні, біофармацевтичні аспекти розробки складних екстрактів та лікарських засобів на їх основі» (керівник проф. Гладух Є.В.) отримав учену ступінь доктора фармацевтичних наук.
У 2021 році Олександра Сергійовича було обрано академіком по відділенню хімії, хімічної технології та фармації Національної академії наук вищої освіти України.
Трудова діяльність: Працює в Національному фармацевтичному університеті з 2003 року. Спочатку старший лаборант, а потім аспірант і за сумісництвом асистент кафедри заводської технології ліків і промислової фармації. Працював заступником відповідального секретаря приймальної комісії з 2007 по 2009 р. З 2009 р по 2015 р заступник декана фармацевтичного факультету. З червня 2015 року по квітень 2019 р. – проректор з науково-педагогічної (виховної) роботи. Помічник ректора з квітня 2019 р., а з березня 2020 р. і по теперішній час завідувач кафедри технологій фармацевтичних препаратів.
Є автором понад 220 наукових робіт, в тому числі 10 патентів України та національних підручників. За своєю науково-педагогічною діяльністю брав участь у науково-практичних заходах в Казахському Національному медичному університеті імені С.Д. Асфендіярова (Казахстан), в Ташкентському фармацевтичному інституті (Узбекистан), Таджицькому державному медичному університеті імені Абуалі ібн Сіно (Таджикистан), Білоруському державному медичному університеті (Білорусь), Люблінському медичному університеті (Польща).
Під керівництвом Кухтенка О.С. було захищено кандидатську дисертацію громадянина Республіки Казахстан Короткова В.А. «Розробка складу та технології супозиторіїв з екстрактом маклюри помаранчевої».
На сьогодні є керівником ряду кваліфікаційних робіт, кандидатських дисертацій.
Громадська діяльність:
1. Член спеціалізованої вченої ради при Запорізькому державному медичному університеті;
2. Академік Національної академії наук вищої освіти України;
3. Член Проблемної комісії «Фармація» МОЗ України;
4. Член ГО «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників».
Гарант освітньої програми «Технології фармацевтичних препаратів».
Голова «Спільноти випускників Національного фармацевтичного університету».
Відзнаки. Наукова і організаційна робота в стінах НФаУ була відзначена Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України (2013 р.), Подякою Прем’єр-міністра України (2021 р.), Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації (2010 р. та 2019 р.), іменною стипендією Харківської облдержадміністрації в області науки ім. М.А. Валяшко (у 2008 р.), Почесними грамотами Національного фармацевтичного університету.