22 січня 2023 р. День Соборності України

22 січня – День Соборності України

22 січня, в цей історичний день українського народу було проголошено вперше Незалежність та підписано Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

Незалежність була проголошена у 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об’єднання УНР і ЗУНР. Так вперше історичні українські регіони об’єдналися в одну державу, і хоча фактично об’єднання не відбулося, це стало поштовхом у політичній ситуації країни.

За часів радянського режиму День Соборності не відзначався, всі згадки про нього знищували, однак за 20 років відбулося перше офіційне святкування (1939 р.) у місті Хуст. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців – так День Соборності став наймасовішим заходом українців за 20 років.

За указом президента країни Леоніда Кучми на державному рівні День Соборності України вперше відзначили в 1999 році. Однак в 2011 році указом президента Віктора Януковича День Соборності був скасований на офіційному рівні, як і День Свободи (22 листопада), проте вже в 2014 році був відновлений указом Петра Порошенка.

Головною традицією є живий ланцюг, який символізує об’єднання українських земель і державну єдність. Ця традиція започаткована в 1990 році, коли живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів учасників свята. У Києві 22 січня таким чином «з’єднують» два береги Дніпра, що символізує об’єднання Сходу і Заходу України.

За матеріалами: УНІАН

Завідувачем кафедри проф. Олександром КУХТЕНКО та доцентами кафедри Євгеном БЕЗРУКАВИМ та Сергієм ТРУТАЄВИМ проведено тематично-виховні бесіди з студентами груп ТФПм21(4,10д), Фм19(4,10д)-07, ТФПм18(4,10д)-01.
22 січня 2023 р. День Соборності України 22 січня 2023 р. День Соборності України 22 січня 2023 р. День Соборності України