31 січня 2023 р. лікарський засіб «від всіх нервових розладів»

Лікарський засіб «від всіх нервових розладів»
31 січня 2023 р. лікарський засіб «від всіх нервових розладів»

Джон Стіт Пембертон закінчив фармацевтичну школу при місцевому університеті штату Джорджія. У роки громадянської війни в США він служив у лавах армії, отримав поранення, і згодом, як і багато хто з ветеранів війни, пристрастився до морфію як знеболюючого. Для нього це стало підґрунтям у пошуку ліків від цієї залежності. Він почав експериментувати використовуючи листя коки та винами на її основі, і в 1880 році створив власний напій «Французьке вино Пембертона», призначене для «вчених, поетів, богословів, юристів, лікарів та всіх інших, хто відчуває велику розумову напругу». Напій досить швидко став популярним і зажив слави як ефективний лікарський засіб від депресії, наркоманії, алкоголізму та неврастенії.
31 січня 2023 р. лікарський засіб «від всіх нервових розладів»

Але зміна у законодавстві обмежила вживання алкоголю в штаті, що змусило Пембертона зайнятись розробкою безалкогольного складу. Його експерименти виявилися не дуже вдалими і йому прийшлося звернутись за допомогою до аптекаря Вілліса Вінебла. Сироп з листя дерева кока, цукру і кофеїну був солодким і густим, мав стимулюючі властивості. Найкращі результати були отримані шляхом змішування сиропу з газованою водою. Його продавали по п’ять центів за склянку, як ліки від розладу нервової системи в аптеці міста Атланта.

Аза Кендер викупив рецепт напою вже у вдови Д. Пембертона. 31 січня 1893 р. у Патентному бюро США зареєстрували торгову марку «Тhe Coca-Cola Company» .

За матеріалами : https://www.jnsm.com.ua/h/0329N/

За матеріалами доц. Сергієм ТРУТАЄВИМ проведено бесіду зі студентами груп ТФПс18(5.5з)-01а, ТФПс18(5.5з)-01б, ТФПм20(5.0д).