20 січня 2023 р. День вшанування захисників Донецького аеропорту

20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту

У березні 2014-го, на тлі окупації Російською Федерацією Кримського півострову та розгортання агресором сепаратизму у Донецькій і Луганській областях, військовослужбовці 3-го окремого полку спецпризначення та 95-ї окремої аеромобільної бригади взяли під охорону Донецький аеропорт. 17 квітня 2014-го окупанти вперше безуспішно спробували захопити аеропорт, а 6 травня всі польоти через летовище припинилися.

20 січня 2015 року окупанти підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту. Саме 20-го січня зафіксовано найбільші втрати серед українських захисників під час оборони ДАП – загинув 51 військовослужбовець ЗСУ. Власне, 20 січня 2015 року вважається завершенням героїчної оборони аеропорту. Вже 21 січня 2015 року сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта.

Бої за Донецький аеропорт – є одними з найзапекліших у війні на сході України, які тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків, завзято відстоюючи рідну землю. Оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».

Оборона Донецького аеропорту показала, що сила духу українців сильніша за російську зброю. Українські захисники можуть дати відсіч будь-якому ворогу, навіть якщо він має суттєві переваги… Оборона ДАПу змінила ставлення до України у світі.

Вічна пам’ять і слава захисникам України…

За матеріалами: АРМІЯINFORM

20 січня 2023 р. День вшанування захисників Донецького аеропорту

Завідувачем кафедри ТФП проф. Олександром КУХТЕНКО проведено бесіду з студентами 1 курсу спеціальності ТФПм22(4.10д), в ході якої обговорені питання відданості, мужності та незламності захисників ДАП, що набуває особливого значення під час повномасштабного вторгнення окупантів на територію України.