Освітня програма Технології фармацевтичних препаратів

20 травня було організовано та проведено круглий стіл щодо обговорення освітніх програм спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» – «Технологія фармацевтичних препаратів» та спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» – «Біотехнологія», «Фармацевтична біотехнологія», «Промислова біотехнологія».

В нараді, що була проведена за допомогою дистанційних технологій, крім гарантів освітніх програм: проф. Євгенія Гладуха, проф. Наталі Хохленкової, проф. Олександра Кухтенка, доц. Ольги Калюжної та доц. Миколи Рибалкіна приймали участь: проректор з науково-педагогічної роботи проф. Наталя Половко, декан факультету фармацевтичних технологій та менеджменту доц. Наталя Живора, члени проєктних груп, зовнішні стейкхолдери-роботодавці, представники закладів вищої освіти України та здобувачі вищої освіти, що навчаються на представлених освітніх програмах.

Привітавши учасників круглого столу, Наталя Половко надала вичерпну інформацію щодо основного змісту представлених освітніх програм, сучасні вимоги до їх розробки та обговорення.

Декан факультету, Наталя Живора, як модератор зустрічі залучила до обговорення учасників круглого столу, які із задоволення поділилися своїми пропозиціями в питаннях удосконалення освітніх програм:

–       Бондар Наталія Борисівна, начальник відділу фармаконагляду; Уповноважена особа, відповідальна за фармаконагляд ПАТ «Хімфармзавод «Червона Зірка», м. Харків;

–       Гуржій Роман Олександрович, заступник директора ТОВ «УКРМЕДСЕРТ» м. Київ; консультант ВООЗ; Член Європейської GDP асоціації;

–       Добровольний Олександр Олександрович, к.фарм.н., менеджер системи якості корпоративного відділу департаменту забезпечення якості ТОВ «Фарма Старт», м. Київ, компанія Acino Group, Швейцарія;

–       Кисельов Вадим Віталійович, к.хім.н., доцент кафедри фармації та технології органічних речовин ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», м. Дніпро;

–       Назаренко Олексій Вікторович, головний технолог – начальник відділу головного технолога ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», м. Харків;

–       Назарова Олена Сергіївна, к.фарм.н., с.н.с., начальник відділу фармацевтичної розробки АТ «Біолік», м. Харків;

–       Пєшков Євген Вікторович, заступник директора з виробництва ТОВ «Науково-виробнича фармацевтична компанія «Ейм», м. Харків;

–       Перемот Зоя Павлівна, заступник директора з науки, реєстрації і регуляторним питанням ТОВ «ВАЛАРТІН ФАРМА», м. Київ

–       Харченко Олександр Васильович, професор, д.хім.н., проректор з наукової роботи ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», м. Дніпро

Присутні роботодавці відмітили високу теоретичну та практичну підготовку випускників, яку вони отримують в стінах Національного фармацевтичного університету. Запропоновані побажання в питаннях покращення рівня освіти обов’язково будуть враховані у освітніх програмах.

Слід відмітити слова вдячності від зовнішніх стейкхолдерів на адресу керівництва НФаУ, гарантів програм, викладачів, які в непростих сучасних умовах забезпечують високий рівень знань у випускника.

Здобувачі вищої освіти, що прийняли участь у обговоренні освітніх програм:

–       Волошина Анна Ігорівна ОП «Технологія фармацевтичних препаратів», 5 курс;

–       Гвозденко Павло Вікторович ОП «Технологія фармацевтичних препаратів», 4 курс;

–       Куценко Олена Олександрівна ОП «Біотехнологія», 4 курс, бакалаврат;

–       Старущенко Уляна Андріївна ОП «Біотехнологія», 4 курс, бакалаврат;

–       Фурман Ірина Андріївна ОП «Технологія фармацевтичних препаратів», 2 курс;

–       Шевченко Катерина Сергіївна ОП «Фармацевтична біотехнологія», 2 курс магістратура

крім можливості надати пропозиції по удосконаленню системи освіти в НФаУ змогли безпосередньо поспілкуватися із роботодавцями, почути критерії, на які звертають увагу при працевлаштуванні.

Позитивним моментом в зустрічі необхідно відмітити готовність провідних вітчизняних фармацевтичних підприємств долучитися до освітнього процесу підготовки майбутніх інженер-технологів та біотехнологів, а саме – читання лекцій, проведення тренінгів та вебінарів.

Сподіваємось, що такі круглі столи будуть і надалі проводитися регулярно, що безумовно сприятиме покращенню підготовки здобувачів вищої освіти.

20 травня 2021 р. круглий стіл щодо обговорення освітніх програм спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» – «Технологія фармацевтичних препаратів» та спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» – «Біотехнологія», «Фармацевтична біотехнологія», «Промислова біотехнологія». 20 травня 2021 р. круглий стіл щодо обговорення освітніх програм спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» – «Технологія фармацевтичних препаратів» та спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» – «Біотехнологія», «Фармацевтична біотехнологія», «Промислова біотехнологія».