20 січня 2024 р. – Всесвітній день соціальної справедливості

20 січня – Всесвітній день соціальної справедливості

Всесвітній день соціальної справедливості (World Day of Social Justice) відзначається щорічно, починаючи з 2009 року, що було зазначено Генеральною асамблеєю ООН в спеціальній резолюції № A/RES/62/10 від 26 листопада 2007 року. Передумовою для виникнення нової дати – 20 лютого – стала всесвітня зустріч на вищому рівні, яка пройшла в Копенгагені ще у березні 1995 року, і на якій були проголошені завдання соціального розвитку сучасного суспільства. В Україні цей день відзначається з 2011 року – за ініціативою Федерації профспілок України.

За задумом організаторів, міжнародна дата повинна сприяти викорінюванню убогості, забезпеченню людей повною зайнятістю і гідною роботою, встановленню соціального добробуту і соціальної справедливості для усіх.

Справедливість – це основа демократичного суспільства, яка забезпечує всім рівні права і можливості. Соціальна справедливість декларує повагу до кожної людини, нації і держави. Соціальна справедливість – одна з найголовніших цінностей суспільства, запорука його стабільності та добробуту. Соціальний розвиток і соціальна справедливість також необхідні для забезпечення та підтримання миру і безпеки всередині самої країни.

Соціальний захист є правом людини і сприяє соціальному та економічному розвитку. Системи соціального захисту з широким охопленням населення, адекватними та доступними рівнями виплат є ключовим інструментом сталого розвитку.

Соціальна справедливість є засадничим принципом мирного і благополучного співіснування як в самих країнах, так і між різними країнами. ООН рахує прагнення до соціальної справедливості однієї зі своїх головних місій. Організація підтримує принципи справедливості, усуваючи бар’єри, що виникають перед людьми в силу їх статі, віку, расової, етнічної приналежності, культури або наявності інвалідності.

За даною темою доцентом кафедри ТФП Сергієм ТРУТАЄВИМ проведено виховну бесіду з студентами денної форми здобуття освіти групи ТФПм21(4,10д) та обговорені питання «соціальної справедливості».

20 січня 2024 р. - Всесвітній день соціальної справедливості 20 січня 2024 р. - Всесвітній день соціальної справедливості