8 травня 2023 р. День пам’яті тa примирення, присвячений пам’ятi жертв Другої Світової війни

8 травня 2023 р. День пам'яті тa примирення, присвячений пам'ятi жертв Другої Світової війни

8 травня – День пам’яті тa примирення, присвячений пам’ятi жертв Другої Світової війни.

Друга світова війна тривала з 1939 по 1945 рік. 7 травня 1945 року командування Третього Рейху підписало акт про капітуляцію Німеччини у Франції. Наступного дня 8 травня його ратифікували в Берліні. Потім вночі 8 травня на вимогу Сталіна був підписаний ще один «Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини» – за московським часом це сталося 9 травня.

8 травня в більшості країн Європи відзначається, як День Перемоги. В СРСР свято відзначали 9 травня через різницю часових поясів.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства – загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) – і в складі Червоної армії, й армій західних союзників, і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів: близько 3 мільйонів воїнів та 5 мільйонів цивільних.

(Український інститут національної пам’яті https://uinp.gov.ua/)

Україна також довгий час святкувала День Перемоги 9 травня.

8 травня 2023 року, президентом України Володимиром Зеленським День Перемоги 9 травня скасований, однак він має зберегти історичний сенс про перемогу над фашизмом, для чого, на розгляд Верховної Ради України подано відповідний законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 р.

До визначного дня проведено виховну бесіду доцентом кафедри ТФП Сергієм ТРУТАЄВИМ зі здобувачами вищої освіти 4 курсу ТФПм20(4.10д).