7 грудня 2022 р. Всесвітній день української хустки

7 грудня – Всесвітній день української хустки.

Хустка – особливе вбрання українок. Тут поєднуються стримані кольори та витончені малюнки, яскраві фарби та ніжні візерунки, що наголошують на природній красі українок. Хоча свято з’явилося у 2019 році, але завдяки українській діаспорі воно набуло всесвітньої популярності. Мета свята  об’єднати жінок різних професій, віку та національності задля збереження українських традицій.

Хустка з давніх-давен була важливим символом української культури. Раніше українки носили хустку протягом усього року. Платок об’єднував жіночі покоління й передавався від матері до дочки. Для заміжньої жінки він був обов’язковим головним убором. Молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші темні, вдови – чорні.

Значну роль відігравала хустка під час весілля. Якщо хлопець мав серйозні наміри щодо дівчини, він дарував їй дорогий подарунок – чоботи, намисто чи хустку. Потім хусткою «покривали» молоду на весіллі.

Покриття голови молодої – так само важливий ритуал, як і розпускання коси. Весільний коровай дружби також обов’язково несли на хустці, а його шматочки роздавали гостям за допомогою маленьких хустинок.

За матеріалами fakty.ua

Доцентом закладу вищої освіти кафедри ТФП Олександром МАНСЬКИМ проведено тематичну бесіду з студентами 4 курсу групи ТФПс19(5.0д)-01 за темою «Збереження та розповсюдження національних традицій – Всесвітній День Української хустки».