2 грудня 1949 року на 4-й сесії Генасамблеї ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року. Метою цього Дня є нагадування цивілізованому суспільству про викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, примусова дитяча праці та шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних агресіях.
Також в Україні запроваджено щорічна акція «16 днів проти насильства» яка проводиться з 25 листопада по 10 грудня. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
За даними оприлюдненими на офіційному сайті МВС, можна сказати, що рабство і в Україні сьогодні залишається болючою проблемою: «Найчастіше жертвами торгівлі людьми стають жінки та діти», «Протидія торгівлі людьми: про що важливо пам’ятати кожному?», «За 10 місяців цього року до суду скеровано 152 кримінальні провадження щодо торгівлі людьми», «З початку року підрозділи ДПСУ ліквідували 4 канали торгівлі людьми», «В ході поліцейської спецоперації співробітники міграційної поліції Дніпропетровської області звільнили з трудового рабства 60 осіб».
Завідувачем кафедри ТФП проф. Олександром КУХТЕНКО проведено час виховної бесіди з студентами 1 курсу спеціальності ТФПм22(4.10д) за даною темою, обговорені питання сучасного рабства та недопущення їх у будь-яких форм в українському, європейському та Світовому суспільстві.