14 грудня 2022 р. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У День ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ми вшановуємо героїв, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, зберегли нам майбутнє. У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь люди найрізноманітніших професій: пожежники, енергетики, військовослужбовці, інженери, будівельники, робітники. Вони виконували роботи по усуненню наслідків аварії та проектували і будували об’єкт «Укриття» – саркофаг над зруйнованим енергоблоком, готували післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Аварія була локалізована, але багато хто з ліквідаторів ЧАЕС заплатили за це своїм життям та здоров’ям.

14 грудня 1986 року – день, коли було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У листопаді 2006 року указом президента України в цю дату було засновано День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Доцентами закладу вищої освіти кафедри ТФП Антоніною СІЧКАР та Сергієм ТРУТАЄВИМ проведено бесіди з студентами 4 курсу групи Фм19(4,10д)англ-05, 5 курсу ТФПс 18(5,0д)-01 та 2 курсу ПБтм21(1,10з)-01а про подвиг ліквідаторів аварії, які закрили собою світ від атомної катастрофи.