06 лютого 2020 року відвідування Історичного музею імені М.Ф. Сумцова Експозиція: Велич подвигу народного. 1939 – 1945

06 лютого 2020 року  відвідування Історичного музею імені М.Ф. Сумцова Експозиція: Велич подвигу народного. 1939 - 1945

На долю України в Другій світовій війні випало величезне випробування. Її сорокамільйонний народ, багаті чорноземи, вугільні та металорудні запаси були одними із найбажаніших для нацистської Німеччини об’єктів колоніального завоювання. Її територія двічі опинялась в епіцентрі бойових дій і двічі потерпала від так званої тактики випаленої землі. Більш як на три роки український народ, його землі, промисловий і сільськогосподарський потенціал, сировинні та продовольчі ресурси стали об’єктом масштабної небаченої до того експансіоністської програми Третього рейху зі здобуття «життєвого простору» і встановлення світового панування.

Харків, одне з найбільших міст України, переходило з рук у руки чотири рази.

Українці боролися проти Гітлера та його союзників у арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції, Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на фронтах Європи, Північної Африки та Південно-Східної Азії, на Тихому та Атлантичному океанах. Українець Олексій Берест був одним з тих, хто встановив радянський прапор над Рейхстагом у Берліні, а українець Майкл Стренк – одним із 6 морських піхотинців, що підняли прапор Сполучених Штатів над Іводзимою.

Разом із куратором групи студенти першого курсу відвідали експозицію «Велич подвигу народного. 1939 – 1945». Історичного музею імені М.Ф. Сумцова

ПРО ЦЕ ПОТРІБНО ПАМ’ЯТАТИ!!!