01 червня 2023 р. Україна відзначає День захисту дітей.

Україна відзначає День захисту дітей.

В Україні дату започаткували, як святкову з 1998 року, хоча уперше день відзначався у 1950 році у 51 країні світу, а започаткувала його Рада Міжнародної демократичної федерації жінок у 1949-му у Парижі. Ініціативу підтримала Організація об’єднаних націй оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Також була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини.

20 листопада 1989 року Генеральною асамблеєю ООН була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала конвенцію 27 вересня 1991 року, й відтоді цей документ є частиною національного законодавства.

1 червня в Україні та світі влаштовуються різні розважальні заходи для дітей, зокрема конкурси з подарунками, концерти, виставкові та пізнавальні заходи. Попри те, що у більшості школярів «останній дзвоник» лунає до 1 червня, класи збирають разом і ведуть, зокрема, у парки, де переважно організовуються заходи до Дня захисту дітей.

Багато країн встановили свято саме у літні дати, аби дати дітям можливість виходити та розважатися на вулиці. Символом Міжнародного дня захисту дитини є зелений прапор, на якому намальовано п’ять фігурок людей різного кольору, які стоять на поверхні Землі. Це символізує об’єднання та розуміння різних народів світу, незалежно від раси та національності.

Діти – це безмежна ще не зіпсована щирість і відвертість. Їх майбутнє залежить від нас. Наше майбутнє залежить від них. Діти – це ангели. Вони не повинні страждати від того, що хтось вважає їх чужими. Вони повинні жити в світі, який не знає, що таке жорстокість, біль та насильство. Давайте створимо для них такий світ разом!

01 червня 2023 р. Україна відзначає День захисту дітей.

29 квітня доц. Оксаною ЛЯПУНОВОЮ було проведений захід, присвячений Дню захисту дітей зі студентами Фм19(4,10д)-08.